The outstanding and eye-catching hair-line design of the front panel of this brand new mATX chassis, transports a brushed aluminum feeling thereby blending perfectly into both Home and Office environments.
| Design | |
| Form factor: | Tower |
| Type: | PC |
| Product colour: | Black |
| Supported motherboard form factors: | micro ATX |
| Number of 3.5" bays: | 2 |
| Number of 5.25" bays: | 2 |
| Material: | SECC |
| Number of internal 3.5" bays: | 2 |
| Number of expansion slots: | 4 |
| Side window: | ![]() |
| Maximum CPU cooler height: | 14 cm |
| Power supply | |
| Power supply included: | ![]() |
| Power supply: | 350 W |
| Number of power supply units: | 1 |
| Ports & interfaces | |
| USB 2.0 ports quantity: | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity: | 2 |
| Audio input: | ![]() |
| Audio output: | ![]() |
| Cooling | |
| Number of front fans supported (max): | 1 |
| Front fans diameters supported: | 80 mm |
| Number of rear fans supported (max): | 1 |
| Rear fans diameters supported: | 80 mm |
| Storage | |
| Supported HDD sizes: | 2.5,3.5" |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 173 mm |
| Depth: | 368 mm |
| Height: | 365 mm |
| Weight: | 4.1 kg |
| Material thickness: | 0.5 mm |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code: | 84733080 |