This Speed-Connect Fixed Extension Column lowers projector to desired height.
| Features | |
| Brand compatibility: | Chief |
| Compatibility: | Speed-Connect |
| Material: | Aluminium |
| Product colour: | Grey |
| Maximum weight capacity: | 226.8 kg |
| Certification: | TÜV, UL, TAA |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 48 mm |
| Depth: | 48 mm |
| Height: | 152 mm |
| Weight: | 450 g |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code: | 85299097 |