Flexiblesilicone armFollows your movements and removes the drag from your mouse cord.Stable designSuper-steady base and non-slip rubber feet for stable gaming.4-port USB hubCombined mouse cord controller and USB hub.Developed by pro gamersDesigned together with Ninjas in Pyjamas.
| Ports & interfaces | |
| Ports quantity: | 4 |
| Host interface: | USB 2.0 |
| Hub interfaces: | USB 2.0 |
| USB 2.0 ports quantity: | 4 |
| Features | |
| Cable length: | 1.5 m |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 108 mm |
| Depth: | 108 mm |
| Height: | 23.5 mm |
| Weight: | 124 g |