| Performance | |
| Charger type: | Indoor |
| Charger compatibility: | Scanner |
| Power source type: | AC |
| Number of simultaneously connected devices (max): | 1 |
| USB Type-C ports quantity: | 1 |
| Compatibility: | DS-1800W, ADS-1300 |
| Design | |
| Product colour: | Black |
| Packaging data | |
| Package width: | 53 mm |
| Package depth: | 100 mm |
| Package height: | 101 mm |
| Package weight: | 200 g |