| Features |
| Product type: | Shaving head |
| Number of shaver heads: | 1 head(s) |
| Product colour: | Black |
| Material: | Plastic, Metal |
| Brand compatibility: | Braun |
| Compatibility: | geschikt voor de scheerapparaten 390cc, 370, 5895, 5875 |
| Quantity: | 1 |
| Weight & dimensions |
| Weight: | 10 g |
| Packaging data |
| Package width: | 22 mm |
| Package depth: | 80 mm |
| Package height: | 160 mm |
| Package weight: | 15.01 g |
| Package type: | Blister |
| Logistics data |
| Quantity per pack: | 1 pc(s) |
| Master (outer) case width: | 364 mm |
| Master (outer) case length: | 548 mm |
| Master (outer) case height: | 381 mm |
| Master (outer) case gross weight: | 7.54 kg |
| Products per master (outer) case: | 320 pc(s) |
| Products per shipping (inner) case: | 32 pc(s) |