| Features |
| Type: | Original |
| Printing colours: | Light Cyan |
| Brand compatibility: | Epson |
| Compatibility: | Stylus Pro WT7900, 7890, 7900, 9890, 9900. |
| Quantity per pack: | 1 pc(s) |
| Colour ink type: | Pigment-based ink |
| Print technology: | Inkjet printing |
| Colour ink cartridges quantity: | 1 |
| Colour ink volume: | 150 ml |
| Cartridge capacity: | Standard Yield |
| Ink type: | Pigment-based ink |
| OEM code: | C13T642500 |
| Country of origin: | China |
| Weight & dimensions |
| Package width: | 43 mm |
| Package depth: | 245 mm |
| Package height: | 120 mm |
| Package weight: | 0.53 g |
| Logistics data |
| Harmonized System (HS) code: | 84439990 |
Product Safety InformationResponsible Person in the EU:
Epson Deutschland GmbH Schiessstr. 49 40549 Düsseldorf Deutschland info@epson.de