
Product no.: C9406A
Designed for professional photographers who want high-quality prints to display and sell, and are aware of the benefits of Original HP pigment inks. These customers will recognise the superior quality of original HP printheads.
| Performance | |
| Compatibility: | HP DesignJet Z2100, Z3100 and Z3200 Photo Printer series |
| Print technology: | Inkjet |
| Printing colours: | Magenta, Yellow |
| OEM code: | C9406A |
| Country of origin: | Singapore |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 143 mm |
| Depth: | 28 mm |
| Height: | 132 mm |
| Weight: | 70 g |
| Packaging data | |
| Package width: | 28 mm |
| Package depth: | 143 mm |
| Package height: | 132 mm |
| Package weight: | 100 g |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T): | 15 - 35 °C |
| Operating relative humidity (H-H): | 20 - 80% |
| Storage temperature (T-T): | 15 - 35 °C |
| Storage relative humidity (H-H): | 20 - 80% |
| Logistics data | |
| Products per pallet: | 1920 pc(s) |
| Pallet gross weight: | 248 g |
| Quantity per pack: | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code: | 84439990 |
| Other features | |
| Quantity per box: | 1 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H): | 1219 x 1016 x 1325 mm |
| Pallet size (EU): | 1219 x 1016 x 1325 mm |
| Technical details | |
| Box contents: | Printhead |
122,99 €
19 % VAT incl. excl. Shipping costs