
Product no.: C2P20AE
Ideal for producing high-quality colour documents you can count on to support your professional success at a great value.Original HP inks are formulated to consistently produce vibrant colour documents at a great value. Count on outstanding prints from cartridges specially designed to work with your HP printer.
| Features | |
| Type: | Original |
| Printing colours: | Cyan |
| Brand compatibility: | HP |
| Compatibility: | HP OfficeJet 6820 HP OfficeJet Pro 6230 |
| Quantity per pack: | 1 pc(s) |
| Colour ink type: | Pigment-based ink |
| Print technology: | Inkjet printing |
| Colour ink cartridges quantity: | 1 |
| Colour ink volume: | 4.5 ml |
| Colour ink page yield: | 400 pages |
| Cartridge capacity: | Standard Yield |
| OEM code: | C2P20AE |
| HP segment: | Business, Enterprise |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 106 mm |
| Depth: | 23 mm |
| Height: | 113.5 mm |
| Weight: | 30 g |
| Package width: | 106 mm |
| Package depth: | 23 mm |
| Package height: | 113.5 mm |
| Package weight: | 40 g |
| Logistics data | |
| Products per pallet: | 3780 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet: | 63 pc(s) |
| Layers per pallet: | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer: | 7 pc(s) |
| Pallet gross weight: | 186.32 g |
| Products per master (outer) case: | 60 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight: | 2.64 g |
| Harmonized System (HS) code: | 84439990 |
| Technical details | |
| Box contents: | 1 Cartridge |
| Master (outer) case gross weight (imperial): | 2.64 kg (5.82 lbs) |
| Other features | |
| Pallet dimensions (W x D x H): | 1200 x 800 x 1161 mm |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial): | 1199.9 x 800.1 x 1161 mm (47.2 x 31.5 x 45.7") |
| Pallet weight (imperial): | 186.3 kg (410.8 lbs) |
41,00 €
19 % VAT incl. excl. Shipping costs